W dniu 25 lutego 2021 roku o godz. 12.00 w Zespole Szkół nr 1 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Ełku odbył się okręgowy etap Olimpiady Wiedzy o Turystyce. Ze względu na panującą w kraju sytuację pandemiczną zawody etapu okręgowego były przeprowadzone hybrydowo w szkołach macierzystych uczestników. Przebiegały one równocześnie we wszystkich okręgach w całej Polsce.

Zadaniem każdego uczestnika etapu okręgowego było rozwiązanie testu tematycznego składającego się z 40 pytań oraz wykonanie zadania praktycznego składającego się z przygotowania programu imprezy turystycznej i dokonania kalkulacji jej kosztów. Na wykonanie zadań przeznaczono 150 minut.

Tematem przewodnim VIII edycji olimpiady jest „Turystyka i zdrowie”. Olimpiada ma zwracać uwagę na zależność między zdrowiem fizycznym i psychicznym, związanym  w dużym stopniu ze stylem życia, a podejmowanymi sposobami rekreacji i wypoczynku, wybieranymi formami turystyki oraz destynacjami turystycznymi.

16f8551a5b107e99e36df4ef0f3865ea

Zadaniem uczestników podczas etapu centralnego VIII Olimpiady Wiedzy o Turystyce będzie zaprezentowanie atrakcyjnej oferty turystycznej, związanej z tematem przewodnim, dla określonej grupy odbiorców, dotyczącej wybranej bezpiecznej i „zdrowej” formy turystyki, która wykorzystuje różnorodne zasoby istniejące na danym obszarze.

W etapie okręgowym wzięły udział dwie osoby z naszej szkoły: Karolina Leszczyńska i Kacper Jakub Kozłowski z kl. III OT. Wyniki etapu okręgowego zostaną ogłoszone 15 marca 2021. Osobami nadzorującymi przebieg olimpiady z ramienia szkoły były: Małgorzata Wiszniewska i Karolina Dołęga.

Uczestnikom życzymy dalszych sukcesów.

Małgorzata Wiszniewska
nauczyciel przedmiotów