"On idzie wszędzie tam, gdzie oczekuje go więcej ludzi, gdzie jest większy smutek i trwoga, gdzie są więskze nieszczęścia i łzy.

 Przedstawiamy bogatą ofertę zajęć dla uczniów Szkół Podstawowych kl. VII i VIII. Najwięcej atrakcji przygotowaliśmy w dniu 21 marca, w pozostałych dniach powtarzamy zajęcia, ale również dodajemy nowe. Szczegóły dostępne w sekretariatach szkół podstawowych. Zapraszamy.

W związku z wojną na Ukrainie zapraszam wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły, uczniów i rodziców do włączenia się pomoc uchodźcom wojennym, którzy chronią się w naszym regionie.

„Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych” jest obchodzony corocznie, ma być wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych.

„Tej nocy miłość pokonała strach, pojawiła się nowa nadzieja,
łagodne światło Boga pokonało ciemności ludzkiej arogancji.

W tygodniu poprzedzającym Szkolne Mikołajki, prosimy osoby, które chcą upiec ciasta (pracownicy i uczniowie) o zgłoszenie tego faktu do przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego lub opiekuna p. Beata Czaplickiej. 

Szkoła przystąpiła kampanii „Białej Wstążki”, trwającej w dniach 25 listopada – 10 grudnia 2021 r.

W związku z trudną sytuacją na granicy polsko-białoruskiej, nasza szkoła przyłącza się do ogólnopolskiej akcji społecznościowej: #MuremZaPolskimMundurem,

 Na zaproszenie p. Agnieszki Danielewicz, dziekana  Wyższej Szkoły Gospodarki w Ełku, przystępujemy do udziału w świątecznej akcji: „Paczka dla Psiaczka”, kierowanej do pisaków ze schroniska „Sonieczkowo” k. Augustowa.

W ramach Tygodnia Edukacji Globalnej uczniowie naszej szkoły udadzą się do kina na film poruszający tematykę zmian klimatycznych pt. "Jestem Greta".