26 września 2023 w Śniadeckim, w obecności Dyrekcji, nauczycieli, rodziców i młodzieży, miało miejsce szkolne czytanie „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej w ramach Narodowego Czytania 2023.

W tym roku w czytaniu obowiązującej lektury wzięło udział ośmiu wspaniałych uczniów z różnych klas. Był to literacki spacer, podczas którego można było nie tylko poznać miejsca, opisy przyrody, bohaterów, relacje międzyludzkie, wartość pracy, ważne wydarzenia historyczne sprzed 160 lat, ale i posłuchać pięknego czytania naszych uczniów.

Mateusz zaśpiewał ludową pieśń, na fortepianie towarzyszyła mu Edyta Sadkowska. Pani Dyrektor podziękowała młodzieży za podjęcie wyzwania czytania tak trudnej literatury! My, nauczyciele bibliotekarze, dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia naszego szkolnego czytania!