W dniu 6 marca 2024 roku odbyło się spotkanie inauguracyjne projektu „Dama i Dżentelmen Śniadeckiego”.

Młodzież Śniadeckiego uczestnicząca w spotkaniu poznała założenia i cele rozpoczynającego się projektu. Spotkanie inauguracyjne poprowadziła dr Irena Kamińska – Radomska, która przypomniała młodzieży zasady dobrego zachowania w szkole i poza nią. Następnie młodzież uczestniczyła w Quizie na temat dobrych manier.

Po spotkaniu inauguracyjnym grupa wybranych uczniów (7 dziewcząt i 7 chłopców) uczestniczyła w warsztatach savoir-vivre’u z Panią Dominiką Grodowską. Młodzież nauczyła się odpowiednich manier przy stole oraz postawy, gracji i elegancji zarówno w życiu codziennym, jak i w sytuacjach wyjątkowych i odświętnych.