cm1Przed uroczystością Wszystkich Świętych i wspomnieniem wszystkich wiernych zmarłych, w dniu 26 października, wraz z uczniami dwóch szkół:

Zespołem Szkół Sportowych i Zespołem Szkół nr 6, grupa 20 uczniów naszej szkoły a dokładnie chętnych z 5 klas technikum (1 ucz.- k. II B; 4 ucz. -kl. II G; 4 ucz.- kl. II T; 9 ucz.- kl. II OT; 2 ucz.- kl. III OT) wzięła udział w akcji, zorganizowanej przez Caritas Diecezji Ełckiej, mającej na celu uprzątnięcie zaniedbanych grobów na cmentarzu komunalnym w Ełku.

Działanie miało na celu kształtowanie postaw prospołecznych i uwrażliwienie na szacunek do ludzkiego ciała. Sprzątanie rozpoczęliśmy i zakończyliśmy modlitwą za wszystkich zmarłych, a szczególnie za tych, których mogiły otoczyliśmy opieką.

Widać było ogromne zaangażowanie młodzieży, która sprzątając analizowała również napisy na nagrobkach: imiona, nazwiska, wiek zmarłych oraz umieszczone na nich sentencje. Młodzież szczególnie wzruszały pochowane małe dzieci. Nie było narzekania, marudzenia lecz pełne oddanie podejmowanej pracy.

Po zakończonej akcji zostaliśmy zaproszeni na ciepłą herbatę i kiełbaski pieczone przy ognisku w Centrum Edukacji Ekologicznej na ul. Parkowej 12 w Ełku. Wszyscy zgodnie potwierdzili swój udział w kolejnych podobnych działaniach.

Opiekun wyjścia:
Beata Czaplicka