Tegoroczni absolwenci, uczniowie klasy czwartej technikum geodezyjnego, zakończyli 3-dniowe szkolenie z zakresu opracowań zdjęć pozyskanych z drona w programie PIX4D.

Wcześniej każdy z nich przeszedł kurs pilotażu drona do uzyskania odpowiednich kwalifikacji Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Podczas weekendu grupa 10 uczniów oraz pan Jan Sachryń (nauczyciel) wykonywali opracowania fotogrametryczne na podstawie nalotu dronem, wykonanego nad obszarem Szkoły.

Tworzyli ortofotomapę, numeryczne modele terenu i modele 3D w specjalistycznym oprogramowaniu, które zostało zakupione razem z platformą latającą DJI Phantom 4 RTK. Zakupy i szkolenie finansowane były w całości że środków projektu „Zawodowcy ZS1 i ZS6 w Ełku”. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty potwierdzające nabyte umiejętności.

p. Kamil Sokołowski