img 20201017 100627W październiku i listopadzie grupa nauczycieli naszej szkoły brała udział w szkoleniu „KURS KSZTAŁTOWANIA KOMPETENCJI KLUCZOWYCH I UMIEJĘTNOŚCI UNIWERSALNYCH UCZNIÓW” w ramach Projektu Zawodowcy w ZS1 i ZS6 w Ełku.

Podczas trwania kilkugodzinnych warsztatów wszyscy uczestnicy spotkania mieli szanse wcielić się w role ucznia poprzez liczne ćwiczenia, które pozwoliły spojrzeć na kwestię „CO, JAK I PO CO KSZTAŁTUJEMY?”.

Narzędzia wykorzystywane do realizacji szkolenia oparte były na bogatej wiedzy prowadzącego Pana Piotra Janiszewskiego. Tematyka obejmowała treści w zakresie kompetencji kluczowych z elementami coachingu, jak również motywatory, które szczególnie przypadły do gustu wszystkim nauczycielom uczestniczącym w warsztatach. Każdy chętny mógł wziąć udział w zadaniu praktycznym, które odzwierciedlało rzeczywistą sytuację ucznia w szkole, a nawet życiu prywatnym.

Ponadto pojawiły się bloki tematyczne związane z neurodydaktyką, która w procesie uczenia ma także swoje zastosowanie oraz treści wychowawcze, które pozwoliły na właściwe zrozumienie problemów ucznia i dały szansę ich rozwiązania na przykładzie konkretnych metod.

Wszyscy nauczyciele podsumowali szkolenie jako zdecydowanie warte poświęconego mu czasu. Dzięki bardzo dobremu prowadzącemu wszystkie przekazane treści na pewno znajdą swoje zastosowanie w pracy z uczniem w naszej szkole.

Czekamy na kolejne interesujące szkolenia.

p. Justyna Kułakowska