20180911 100059W dniu dzisiejszym (11.09.2018) uczniowie klasy drugiej technikum geodezyjnego pod opieką p. Jana Sachrynia i p. Kamila Sokołowskiego uczestniczyli w warsztatach szkoleniowych przygotowanych przez firmę TPI sp. z o. o., dystrybutora rozwiązań pomiarowych marki Topcon, pod nazwą Akademia Geolatania i Akademia Geomatyki.

Szkolenie odbyło się w Giżycku i skierowane było przede wszystkim do firm wykonawczych z okolicy, ale dzięki dotychczasowej współpracy firmy TPI z naszą szkołą, mogli w nim uczestniczyć nasi uczniowie (oczywiście nieodpłatnie).

W programie warsztatów znalazły się najnowocześniejsze rozwiązania pomiarowe, w tym wykorzystanie bezzałogowych statków latających (popularnie: dronów), skanerów laserowych oraz technologii hybrydowej, łączącej pomiary tachimetrem robotycznym z odbiornikiem satelitarnym.

Oprócz ciekawych wykładów uczniowie mogli na własne oczy zobaczyć te technologie w działaniu podczas prezentacji terenowych. A z rana zdążyliśmy jeszcze odbyć krótki spacer po giżyckim molo i na wieżę widokową.

Kamil Sokołowski