2019 rekrutacja informacja

button oferta1

buttom books1

button projekty unijne1

button spacer wirtualny1

dsc 0179W sobotę 9.03.2019 r. mamy dzień wolny od pracy, więc całym zespołem ruszamy na podbój Rzymu. Zaraz po śniadaniu wsiedliśmy do autokaru i podziwiając włoskie widoki przy wspaniałej pogodzie przejechaliśmy trasę docierając na miejsce.

Zwiedzanie zaczęliśmy od słynnego Koloseum (dawniej Amfiteatr Flawiuszów), który jest największym amfiteatrem w Rzymie, gdzie m.in. odbywały się walki gladiatorów. Nazwa Koloseum została nadana od znajdującego się w pobliżu posągu Nerona zwanego kolosem.

Następnie udaliśmy się na Forum Romanum, kulturalny i religijny ośrodek starożytnego Rzymu. Jednak nasza lista wyjątkowych miejsc była znacznie dłuższa i możemy do niej zaliczyć:

  • Plac Wenecki stanowiący jeden z istotnych punktów turystycznych miasta, gdzie m.in. znajduje się Ołtarz Ojczyzny zbudowany dla uczczenia zjednoczenia Włoch
  • Fontanna di Trevi najbardziej znana barokowa fontanna Rzymu, która słynie z legendy wrzucania monet przez lewe ramię zapewniając w przyszłości powrót do Rzymu
  • Piazza di Spagna znajdująca się u podnóży schodów hiszpańskich niewielka fontanna przypominająca barkę przyniesioną przez wody Tybru w czasie jednego z wylewów rzeki
  • Piazza Navona, gdzie znajduje się m.in. fontanna symbolizująca cztery rzeki z czterech kontynentów
  • Panteon świątynia wszystkich Bogów
  • Zamek św. Anioła z którego prowadzi podziemny korytarz do Pałacu Watykańskiego, umożliwiający opuszczenie papieżowi pałacu w sytuacji zagrożenia.

Efektem finalnym naszej wycieczki był Watykan najmniejsze państwo świata z siedzibą władz papieskich i związany z nim wspaniały Plac Świętego Piotra, z olbrzymią czterorzędową kolumnadą zwieńczoną attyką, na której postawiono 140 posągów świętych.

Nie mogło też zabraknąć Bazyliki Świętego Piotra jednej z największych i najważniejszych świątyń w kościele rzymsko-katolickim, choćby ze względu na znajdujące się w niej groby papieży m.in. Świętego Jana Pawła II.

Cały dzień zapadł mocno w pamięci każdego z nas i z uczuciem spełnienia wróciliśmy do Spoleto.

Opiekunowie i Stażyści ZS1 Ełk

erasmus logo1

 

 

KONTAKT

KONTAKT
tel. +48 87 621 69 92

NAPISZ E-MAIL

zs1@zs1.elk.pl

ADRES

ul. 11 Listopada 24,
19-300 Ełk

Back to top

 

Zgodnie rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwanym RODO, informujemy, iż administratorem Pani/Pana/uczniów danych osobowych jest Zespół Szkół nr 1 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Ełku z siedzibą w Ełku przy ul. 11 Listopada 24. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu niezbędnym do realizacji umowy oraz na potrzeby udzielania odpowiedzi na zapytania kierowane poprzez formularz kontaktowy umieszczony na stronie internetowej i nie będą udostępniane bez Pani/Pana zgody innym odbiorcom, Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.