IMG 6090Nasi uczniowie odbywają staż pracy w hotelach, firmach budowlanych, w rozbudowującym się gospodarstwie agroturystycznym oraz pobliskiej masarni. Młodzież nabywa tam umiejętności praktycznych w swoich zawodach.

Staż jest również dobrą okazją do doskonalenia umiejętności posługiwania się językiem angielskim. Uczniowie uczestniczą w lekcjach języka włoskiego i dzięki temu podejmują również próbę porozumiewania się w tym języku z pracodawcę i innymi osobami.

Stażyści mają wyznaczony czas pracy, podczas którego sumiennie wykonują powierzone im zadania.  Po zakończonym dniu uczniowie uzupełniają dzienniczki praktyk wpisując zakres prac wykonanych danego dnia. Ostatniego dnia stażu pracodawca wystawi każdemu uczniowi ocenę jego pracy.

(IiP)