2019 rekrutacja informacja

button oferta1 button oferta1 buttom books1 button projekty unijne1 button spacer wirtualny1

asyz 04Sobota, wolna od staży, to kolejna okazja do zderzenia się z historią Imperium Rzymskiego i średniowiecza. Wycieczka do Asyżu i Perugii dostarczyła nam niezapomnianych wrażeń.

W Asyżu zwiedziliśmy Bazylikę Matki Bożej Anielskiej, w której zachowała się do dnia dzisiejszego „cząsteczka” - Purciunkula – pierwotna kaplica wybudowana przez św. Franciszka. Jest to również miejsce jego życia z istotnymi zachowanymi śladami.

Na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO wpisana jest Bazylika - miejsce pochówku św. Franciszka, do której pielgrzymują wierni z całego świata. W jej wnętrzu mogliśmy podziwiać freski, ukazujące życie świętego, po raz pierwszy w historii przedstawiające perspektywę i emocje ludzi. 

Mieliśmy również okazję podziwiać, m.in. starożytną fasadę świątyni Minewry (2 tys. lat!) na placu ratuszowym – starożytne Forum Romanum. Kolejnym miejscem naszej podróży po regionie Umbria była Perugia – miejscowość z prawdziwym podziemnym miastem i zamkiem oraz wieloma innymi średniowiecznymi zabytkami.

„Nikt nie opowiada tak, jak Ona …” - specjalne podziękowania Pani Beacie i dziewczętom: Patrycji i Oli z II OT za przygotowanie przewodników po Asyżu. Dzięki nim historia św. Klary, św. Franciszka i św. Damiana została przedstawiona w bardzo przystępny i interesujący sposób.

 

KONTAKT

KONTAKT
tel. +48 87 621 69 92

NAPISZ E-MAIL

zs1@zs1.elk.pl

ADRES

ul. 11 Listopada 24,
19-300 Ełk

Back to top

 

Zgodnie rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwanym RODO, informujemy, iż administratorem Pani/Pana/uczniów danych osobowych jest Zespół Szkół nr 1 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Ełku z siedzibą w Ełku przy ul. 11 Listopada 24. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu niezbędnym do realizacji umowy oraz na potrzeby udzielania odpowiedzi na zapytania kierowane poprzez formularz kontaktowy umieszczony na stronie internetowej i nie będą udostępniane bez Pani/Pana zgody innym odbiorcom, Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.