Mija już drugi tydzień od powrotu ze Spoleto we Włoszech drugiej grupy uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Ełku. Uczniowie uczestniczyli w stażach zawodowych realizowanych w ramach projektu "Lepsze kwalifikacje dzięki stażom zagranicznym", finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój.

W tym roku szkolnym w stażach wzięło udział 32 uczniów z Technikum nr 1 i Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 1 kształcący się w zawodach: technik obsługi turystycznej, technik budownictwa, technik architektury krajobrazu, wędliniarz oraz monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

Uczestników staży i ich opiekunów czeka jeszcze w kwietniu br. spotkanie podsumowujące wyjazd, na którym zostaną rozdane certyfikaty oraz prezentowane będą materiały multimedialne przygotowane przez poszczególne grupy. Będzie to zarazem promocja projektu wśród pozostałych uczniów szkoły, którzy mają szanse na wyjazd do Spoleto w przyszłym roku szkolnym.

Na stronie portalu "Ełk dla Was" znajdziecie informacje o realizacji projektu w tym roku szkolnym