11 kwietnia 2017 roku w auli szkolnej Zespołu Szkół nr 1 w Ełku odbyło się spotkanie uczniów klas IOT. IB, IG/T, IIOT, IIB/A, IIIOT/A, IIIB z 32 uczniami grupy I i II i ich opiekunami, którzy wzięli udział w trzytygodniowych stażach zawodowych we Włoszech w ramach projektu „LEPSZE KWALIFIKACJE DZIĘKI STAŻOM ZAGRANICZNYM” realizowanego w ZS nr 1 od 01 października 2016 roku do 30 kwietnia 2018 roku.

Celem spotkania było podsumowanie realizacji części projektu i uroczyste wręczenie certyfikatów stażystom grupy I i II uczących się w zawodach: technik obsługi turystycznej technik budownictwa, technik architektury krajobrazu oraz wędliniarz i monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

Na spotkaniu koordynator projektu przypomniała: - cele projektu, - partnera włoskiego, - terminy odbywania stażu przez poszczególne grupy, - zawody biorące udział w projekcie, - kryteria rekrutacji na staż, - zajęcia kulturowo-językowo-pedagogiczne. Pobyt we Włoszech stażystów grupy I w formie prezentacji omówili uczniowie K. Skorupa, K. Klepacki, P. Załuska, natomiast pani M. Niedźwiedzka scharakteryzowała bardzo szczegółowo wyjazd stażystów grupy I.

Na zakończenie uczniowie, którzy odbyli trzytygodniowy staż zawodowy we Włoszech w mieście Spoleto z rąk koordynatora projektu otrzymali: - unijny dokument Europass Mobilność potwierdzający nabyte kwalifikacje zawodowe, honorowany na terenie Unii Europejskiej, - certyfikat kulturowo – pedagogiczno - językowy, - certyfikat odbycia stażu wystawiony przez włoską organizację partnerską, - certyfikat ukończenia kursu języka włoskiego, - kartę oceny stażysty przez pracodawcę.

koordynator projektu:
Grażyna Ozorowska