Zwolnieni z teorii. Jedyna olimpiada w Polsce, która nie uczy teorii, tylko samej praktyki! 21 września 2022 roku ze społecznością uczniowską spotkała się siedemnastoletnia Natalia z Łodzi, uczennica III klasy technikum, która ma za sobą realizację projektu.

W przystępny sposób wyjaśnił naszej młodzieży jak samodzielnie robić projekty społeczne na wybrany przez siebie temat. Najpierw trzeba zarejestrować się na stronie zwolnieni z teorii.pl. następnie należy zebrać zespół od 2 do 10 osób i w ciągu kilku miesięcy realizować wybrany projekt.

Na wszystkich etapach pomagają koordynatorzy z Polski, jak i nauczyciele - mentorzy z macierzystej szkoły. W uzyskaniu finansów pomagają Allegro, ING i Coca - cola. Zrealizowane projekty kończą się międzynarodowymi certyfikatami, które można wpisać do CV i zyskać większe możliwości zatrudnienia. Młodzież może zmieniać świat, a najlepiej zacząć od lokalnej społeczności - podkreśliła pani Natalia.