28 kwietnia 2023 roku cztery ostatnie klasy technikum po gimnazjum zakończyły naukę w naszej szkole.

Na uroczystości zakończenia roku szkolnego w auli spotkała się: Dyrekcja, zaproszeni goście:

• Starszy Wizytator Delegatury Kuratorium Oświaty w Olsztynie, Delegatura w Ełku –  pani Bożena Dąbkowska
  • Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Ełku – pani Mariola Raczyńska
  • dziekan Wschodnioeuropejskiej Akademii Nauk Stosowanych w Białymstoku, Filia w Ełku – pan dr Karol Kowalewski
  • wychowawcy klas czwartych
  • nauczyciele
  • pracownicy szkoły
  • rodzice i młodzież klas młodszych, a przede wszystkim uczniowie klas maturalnych.

Po wprowadzeniu Sztandaru Szkoły wszyscy odśpiewali hymn państwowy, następnie zebranych powitała Pani Dyrektor Jolanta Agata Opaluch. Były wspomnienia, gratulacje, wzruszenia. Młodzież pięknymi słowami żegnała absolwentów szkoły, wystąpił Chóru Śniadeckiego, rozdano drobne upominki. Były kwiaty i słowa wdzięczności skierowane do dyrekcji, wychowawców, nauczycieli, rodziców i młodszych kolegów.

Pani Dyrektor podsumowała cztery lata nauki w szkole. Najlepszego absolwenta roku 2023 – Daniela Pińczaka z klasy IV Bg nagrodziła Pani Naczelnik specjalnym bonem, a pani Wizytator uhonorowała najlepszego technika roku 2023 – Wiktorię Chmielewską z klasy IV OTg.   Pani Dyrektor nagrodziła dyplomami i książkami wyróżniających się uczniów w nauce, frekwencji, zachowaniu, działaniach na rzecz klasy, szkoły, środowiska oraz biblioteki szkolnej. Rodzicom wyróżniających się uczniów przekazała listy gratulacyjne  i podziękowania za wychowanie wspaniałych młodych ludzi.

Podczas uroczystości wszyscy uczniowie z rąk Pani Dyrektor, pań wicedyrektor oraz wychowawców otrzymali świadectwa ukończenia szkoły. W tym roku dyplomy uznania otrzymali także wszyscy wychowawcy z wyrazami wdzięczności, uznania i podziękowania od swoich wychowanków. Na zakończenie absolwenci spotkali się z wychowawcami w salach lekcyjnych. Atrakcją, dzięki uprzejmości pana konserwatora Patryka, było wspólne wyjście na taras z widokiem na panoramę jezior i całego Ełku.

Były wspomnienia, chwile wzruszenia i życzenia dobrze zdanej matury oraz powodzenia w życiu osobistym i zawodowym.