24 czerwca 2022 r. mszą świętą dziękczynną rozpoczęliśmy uroczystości zakończenia roku szkolnego.

Mszę w kaplicy św. Tomasza Apostoła sprawował ks. Adrian Sadowski, a uczestniczyła Dyrekcja ze Sztandarem Szkoły, pracownicy, nauczyciele oraz młodzież.

Oprawę mszy przygotowali uczniowie pod opieką pani Beaty. Ks. Adrian nawiązując do dzisiejszej uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa mówił o sercu nie tylko jako o najważniejszym ludzkim organie, ale o uczuciach, miłości. Serce Jezusa jest przepełnione miłością bez końca o wszystkich, do każdego z nas. Słowo na dziś ukazuje obraz pasterza dbającego o swoje owce. Jezus jest wciąż naszym pasterzem.

Ksiądz Adrian wyraził wdzięczność wszystkim za miniony rok szkolny, za spotkanych uczniów, nauczycieli, pracowników. Życzył dobrego odpoczynku i bezpiecznych wakacji z Bogiem.

W tym roku uroczystości szkolne przebiegały na boisku wielofunkcyjnym. Wszystkich przywitała Pani Dyrektor Jolanta Agata Opaluch, w szczególności klasy trzecie Branżowej Szkoły, które zakończyły edukację w naszej szkole. Pani Dyrektor przeczytała opowieść o kamieniach i diamentach. Nawiązała do wniosków mądrości życiowej w szkole. Kto wyznaczył sobie cel i osiągnął go, jest na pewno zadowolony z wyników.

Nauka w szkole to niestanne zdobywanie diamentów, które będą procentować w przyszłości. Wszyscy wyróżniający się uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody. Najlepszą uczennicą wśród czterech klas SB okazała się Joanna Szawarejko z kl. III cg. Joanna otrzymała od Starosty plecak fotowoltaiczny oraz bon do Empiku. Wszyscy wychowawcy klas kończących otrzymali dyplomy uznania od swoich wychowanków.

W imieniu absolwentów słowa wdzięczności złożyła Gabriela Dyczewska, a pożegnali ich uczniowie klas młodszych. Następnie wyróżnienia i nagrody otrzymali uczniowie wszystkich klas technikum. Najlepszym uczniem ze średnią 5,15 jest Bartłomiej Słapiński z kl. III Gp. W imieniu Starosty Bartkowi także wręczono plecak fotowoltaiczny i bon 100 zł.

Na zakończenie uroczystości zaświadczenia o ukończonych zajęciach przygotowujących do odbycia stażu zagranicznego otrzymały cztery grupy stażystów, którzy szczęśliwie przeszły trzytygodniowe staże we włoskim Spoleto. Po części oficjalnej odbyły się spotkania z wychowawcami w salach lekcyjnych. Życzymy dobrego wypoczynku, słońca i humoru na całe wakacje!

Do zobaczenia w nowym roku szkolnym!