olimpiada geodezja 2017XL Olimpiada Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej W dniach 26-27 października uczniowie technikum geodezyjnego wzięli udział w kolejnej edycji Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej organizowanej przez Stowarzyszenie Geodetów Polskich (SGP).

W pierwszym dniu etapu szkolnego młodzież rozwiązywała test składający się z 80 pytań oraz zadania tekstowe z zakresu wszystkich przedmiotów zawodowych. Kolejny dzień to zawody zespołowe, w których do wykonania były 2 zadania praktyczne. W zawodach wzięło udział 6 uczniów klasy IIG oraz 2 uczniów klasy IVG.

Nad prawidłowym przebiegiem Olimpiady czuwała komisja sędziowska, w skład której weszli nauczyciele przedmiotów zawodowych (p. K. Sokołowski i p. J. Sachryń), Kierownik Kształcenia Praktycznego w ZS nr 1 p. G. Ozorowska oraz przedstawiciel Stowarzyszenia Geodetów Polskich p. Marzena Stawiecka. Po zakończeniu rywalizacji komisja dokonała oceny prac i wyłoniła zwycięzców.

Trzy najlepsze osoby jako zespół zostaną zgłoszone do kolejnego, ogólnopolskiego etapu Olimpiady, który odbędzie się w kwietniu w Lublinie. Będą to:

• 1. Jakub Chodnicki IVG 154p
  • 2. Robert Pietrzyk IVG 141p
  • 3. Przemysław Piekarski IIG 134p

Wszystkim uczestnikom gratulujemy osiągniętych wyników, a za najlepszą trójkę trzymamy kciuki w dalszej rywalizacji i mamy nadzieję na długo wyczekiwany awans do kolejnego etapu. Serdeczne podziękowania składamy p. Marzenie Stawieckiej – jurorowi z ramienia SGP oraz p. dr Ludmile Pietrzak – wiceprezes SGP oraz prezes firmy InterTIM, sponsorowi nagród rzeczowych dla najlepszych zawodników.

Kamil Sokołowski