jp22 października 2013 r. w Ełckim Centrum Kultury odbył się konkurs recytatorsko – wokalny w ramach XIII Dnia Papieskiego obchodzonego w tym roku pod hasłem: Jan Paweł II Papież Dialogu.

W konkursie w kategorii szkół ponadgimnazjalnych wzięło udział 8 osób z naszej szkoły, którzy recytowali wiersze i przemówienia napisane jeszcze przez Karola Wojtyłę i późniejszego papieża Jana Pawła II oraz śpiewali utwory muzyczne związane z twórczością i osobą Jana Pawła II.

W konkursie recytatorskim uczestniczyli następujący uczniowie Kamila Tyl z kl. IIa, Dawid Zera z kl.IG, Natalia Zarzecka i Kinga Arendt z kl.IVT, Kinga Olszewska i Magdalena Wlizło z kl. IIA oraz Aleksandra Nitupska z kl. IIOT. W konkursie wokalnym udział wzięła Karolina Karwowska z kl. IVOT. Uczniów do konkursu przygotowały panie: Beata Czaplicka i Jolanta Opaluch.

Jury w kategorii szkół ponadgimnazjalnych przyznało I miejsce Karolinie Karwowskiej za wykonanie piosenki pt.: „Strumień” z repertuaru Tu es Petrus, a II miejsce zajęła Kamila Tyl za recytację wiersza Karola Wojtyły ze zbioru: „Wybrzeża pełne ciszy” – „Miłość mi wszystko wyjaśniła”. Gratulujemy!