W dniu 17.11.2023 roku uczniowie klasy II OT oraz przedstawiciele klas I OT1, III OT i V OTp pod opieką Małgorzaty Wiszniewskiej i Grażyny Ozorowskiej uczestniczyli w wyciecze dydaktycznej do Warszawy.

Głównym punktem programu był udział w lekcji lotniskowej „Lecę z WAW!” prowadzonej przez Radosława Szafranowicz-Małozięcia na lotnisku Chopina w Warszawie. Młodzież została oprowadzona po tzw. land-side, czyli ogólnodostępnej strefie portu lotniczego. Zapoznała się z kolejnymi etapami odprawy i kontroli pasażera. Dodatkową atrakcją dla uczniów był udział w lotniskowym BINGO, dzięki któremu poznali słownictwo branżowe w języku angielskim. Wspólnie odwiedziliśmy taras widokowy, gdzie mieliśmy możliwość zobaczyć startujące i lądujące samoloty, a także usłyszeć ciekawostki związane z funkcjonowaniem portu lotniczego.

Dalsza część wycieczki obejmowała zwiedzanie Warszawy. Rozpoczęliśmy je od placu Piłsudskiego, gdzie znajduje się Grób Nieznanego Żołnierza oraz pomnik smoleński. Następnie przeszliśmy na Krakowskie Przedmieście, gdzie młodzież miała możliwość zobaczyć siedzibę Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej - Pałac Prezydencki. Zmierzając w kierunku Starego Miasta ukłoniliśmy się wieszczowi narodowemu - Adamowi Mickiewiczowi i Zygmuntowi III Wazie górującemu nad Placem Zamkowym. Obowiązkowym punktem był Pomnik Małego Powstańca oraz Syrenka Warszawska na Rynek Starego Miasta. Młodzież dotarła również przed pomnik Powstania Warszawskiego mieszczący się przy placu Krasińskich.

Wycieczka pomimo niesprzyjającej aury bardzo się młodzieży podobała. Uczniowie poszerzyli swoja wiedzę zawodową z zakresu transportu lotniczego i języka angielskiego zawodowego oraz z historii Polski.