W dniach 4 i 5 marca uczniowie pierwszych klas kierunków technik analityk i technik weterynarii odbyli wycieczkę do Gdańska.

Głównym celem wyjazdu było uczestnictwo w przygotowanych przez społeczność akademicką Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej warsztatach edukacyjnych. Pierwszego dnia zaprezentowano nam problematykę wszechobecnego w środowisku nanoplastiku – ze szczególnym naciskiem jego konsekwencji dla ludzkiego zdrowia. Tego samego dnia udaliśmy się do Centrum Solidarności gdzie wzięliśmy udział w stałej ekspozycji Centrum poświęconej narodzinom Solidarności.

Drugi dzień rozpoczęliśmy od zwiedzania Wydziału Chemicznego PG. Obejrzeliśmy zrewitalizowane Audytorium Chemiczne, gdzie znajduje się unikalny w skali Europy układ okresowy z początku XX wieku. Dalszą część wizyty spędziliśmy zgłębiając wiedzę w ramach warsztatów. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych i ważnych informacji o chemii mózgu. Jak się otrzymuje pianki poliuretanowe. W ramach praktycznych zajęć uczniowie kierunku Technik Analityk badali próbki pobranej przez siebie wody, zaś uczniowie kierunku Technik Weterynarii, pod czujnym okiem nauczycieli z Katedry Mikrobiologii próbowali wyhodować bakterie oraz grzyby.