W dniu 04 października 2023 r. uczniowie klas: II OT i II B wraz z wychowawczyniami, w pierwszej części wycieczki pogłębiali swoją wiedzę zwiedzając Pałac Branickich w Białymstoku, który nazywany jest mianem „Polskiego Wersalu” oraz zaliczany do najpiękniejszych realizacji barokowej architektury.

Obecnie w pałacu ma swoją siedzibę Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Zorganizowane w pałacu Muzeum Historii Medycyny i Farmacji, jest jednym takim muzeum w północno-wschodniej części Polski. W nim uczniowie poznali tajniki medycyny, proces kształtowania się przez stulecia tradycji leczniczych, poczuli zapach i atmosferę apteki z przełomu XIX i XX wieku.

Młodzież miała również możliwość zwiedzania multimedialnej wystawy o historii Pałacu Branickich w oryginalnych XVII-wiecznych piwnicach pałacowych. Całości dopełniły ogrody pałacowe - najlepiej zrekonstruowane ogrody barokowe epoki saskiej w naszym kraju. Jednym z ciekawszych obiektów salonu ogrodowego, który zachwycił naszą młodzież był Pawilon pod Orłem, który został zrekonstruowany na podstawie barokowych rycin.

Druga część wyjazdu to integracja w JUMPER PARK TRAMPOLIN, gdzie młodzież świetnie się bawiła i każdy znalazł coś dla siebie. Nikt się tam nie nudził.

Niestety, wszystko co dobre szybko się kończy. Trochę zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do Ełku, integrowaliśmy się w autokarze w drodze powrotnej. Był to fajny wyjazd.