Dnia 18 maja 45 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w wycieczce do Białegostoku. Główny punkt programu do spektakl „Skąpiec” wystawiany przez Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w reżyserii i adaptacji Tomasza Mana. „Skąpiec” Moliera to komedia o nadmiernej miłości do pieniędzy.

Komedia Moliera jest napisana znakomicie – wartkim i dowcipnym dialogiem. Obfituje również w wiele śmiesznych sytuacji. Postaci Molier wykreował również po mistrzowsku – są pełnokrwiste, intrygujące i energiczne. Ta ponadczasowa sztuka nadal nas bawi i co warte podkreślenia – wywołuje wrażenie aktualności.

Uczniowie wyszli zadowoleni i pełni emocji, ponieważ sztuka okazała się naprawdę wspaniała. I już wiemy na pewno, że w następnym roku wybierzemy się ponownie na jakiś spektakl wystawiany przez ten teatr. Po spektaklu zwiedzaliśmy Rynek Główny w Białymstoku, podziwialiśmy architekturę i zabytki. Zwieńczeniem podziwiania tego miasta było obejrzenie Pałacu Branickich wraz z pięknym, barokowym ogrodem.

Organizatorem wycieczki była p. Katarzyna Mosiej, opiekunami p. Wiesława Rowińska oraz p. Anna Zdanewicz.

Katarzyna Mosiej