„WSZYSTKIE ŚMIECI SĄ NASZE” Pod tym hasłem odbyła się 29. Akcja Sprzątania Świata.

Jest ona częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska „Clean up the World”, wywodzącego się z Australii, a zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana – australijskiego biznesmena i żeglarza. W Polsce akcję zainicjowała w 1993 roku Mira Stanisławska – Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia.

Od wielu lat biorą w niej udział, we współpracy z Centrum Edukacji Ekologicznej, również uczniowie naszej szkoły.

19 września wyposażeni w worki i rękawiczki uczniowie klasy 2B i 3A wyruszyli w teren. Sprzątaliśmy drogę z Konieczek do Miluk. Wśród zebranych śmieci były głównie aluminiowe puszki, butelki i plastikowe opakowania po żywności.

Nie natknęliśmy się na dzikie wysypiska, choć w niektórych miejscach śmieci było znacznie więcej niż w innych. Cieszy fakt, że teren który zawsze sprzątamy, z roku na rok jest coraz bardziej czysty. Być może oznacza to, że nie tylko nam zależy na tym, aby nasze miasto było czyste i wolne od śmieci.

Kolejna akcja za nami. Wierzymy, że przez swoją aktywną postawę stajemy się ambasadorami nieśmiecenia i zmieniamy nasze otoczenie na lepsze.