21 października 2021 r. w auli Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Białymstoku Filia w Ełku z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyło się spotkanie Wojewody, Kuratora i Wicekuratora Oświaty z nauczycielami i wychowawcami.

W ten sposób uczczono święto nauczycieli i tych, którzy kształtują przyszłość naszej Ojczyzny poprzez kształcenie i wychowanie młodego pokolenia. Pan Wojewoda Artur Chojecki podkreślił, że edukacja młodego pokolenia stanowi o wartości, sile i mądrości narodu.

Dobre wykształcenie przynosi korzyści ekonomiczne, a sukces edukacyjny zwiększa sznse na dobre i szczęśliwe życie. Proces edukacji jest trudny i wymaga poswięceń, dekterminacji, konsekwencji i mądrości na każdym etapie kształcenia. Pan Kurator Krzysztof Marek Nowacki wyraził wdzięczność nauczycielom za zaangażowanie i codzienny trud, podziękował za rzetelność i oddanie z jakim nauczyciele realizują powierzone im obowiązki, pogratulował wszystkim i życzył cierpliwości i wytrwałości, by służba na rzecz społeczeństwa przyniosła wiele satysfakcji!

Pan Wojewoda rozdał Medale za Długoletnią Służbę, za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa. Wśród zaproszonych gości było czworo nauczycieli z naszej szkoły.

Złote Medale otzymały:

• Pani Mariola Stefańska
  • Pani Lilla Harasim
  • Srebrny Medal – Pani Małgorzata Lutow
  • Brązowy Medal – Pan Kamil Sokołowski

Pani Małgorzata Lutow otrzymała również Nagrodę Kuratora. Gratulujemy!!!