W dniach 12-15.06.2023 dyrektor szkoły Jolanta Agata Opaluch z wicedyrektorkami Grażyną Ozorowską i Mariolą Stefańską, przewodniczącymi komisji przedmiotowych Izabellą Kasprzak, Kamilą Nawrot, Magdaleną Święcińską, Małgorzatą Wiszniewską oraz nauczycielami Katarzyną Mosiej, Patrycją Stasiewicz i Konradem Siemienkiewiczem przebywali w Poznaniu na wizycie studyjnej, mającej na celu poznawanie szkół i placówek edukacyjnych.

13.06.2023 r. nauczyciele byli gośćmi Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu. Podczas spotkania zaprezentowano nauczycielom najważniejsze działania i realizowane pomysły, wprowadzone przez Centrum na rzecz kształcenia zawodowego. W tym samym dniu grupa nauczycieli była z wizytą w Zakładzie Kształcenia Ustawicznego i Doradztwa Zawodowego WSE UAM w Poznaniu, gdzie zwiedzili warsztaty szkolne oraz budynek i teren szkoły.

Była to wspaniała okazja do wymiany spostrzeżeń i podzielenia się prowadzonymi działaniami. W dniu 14.06.2023 nauczyciele zwiedzili w Volkswagen Poznań - fabryce samochodów nowoczesne warsztaty praktycznej nauki zawodu, a następnie byli gośćmi na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Spotkania miały na celu wymianę doświadczeń w ramach dobrych praktyk w obszarze edukacji.

15 czerwca nauczyciele udali się do Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii we Wrześni, gdzie mieli okazję oglądać nowoczesne hale szkoleniowe dla uczniów i dorosłych, służące prowadzeniu efektywnego kształcenia zawodowego. Wizyta stała się przestrzenią do dyskusji międzywojewódzkiej, przyczyniła się do nakreślenia kolejnych działań, inspiracji do dalszego działania w kierunku nowoczesnego kształcenia zawodowego i współpracy z ciekawymi placówkami

wicedyrektor
Mariola Stefańska