W środę – 16 listopada nauczyciele uczestniczyli w szkoleniu dotyczącym wykorzystania technologii VR (wirtualna rzeczywistość) w szkole na lekcjach chemii i matematyki.

Mieli okazję przy wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu multimedialnego znaleźć się w wirtualnym laboratorium i wykonać wybrane doświadczenia chemiczne. Pokaz i ćwiczenia stanowiły niezapomnianą atrakcję dla uczestników spotkania oraz udowodniły, w jak ciekawy sposób można współczesną technologię wykorzystać w edukacji, aby stała się ona jeszcze bardziej efektywna i inspirująca.

W spotkaniu wzięli także udział przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Ełku: p. Marek Chojnowski Starosta Ełcki, p. Mariola Raczyńska Naczelnik Wydziału Edukacji oraz p. Bożenna Puławska Etatowy Członek Zarządu Powiatu Ełckiego.

Szczegółowe informacje na temat prezentowanej technologii oraz możliwości jej wykorzystania znajdują się na stronie: www.nowaera.pl