W dniu 19.03.2024 r. nasza szkoła przystąpiła do wirtualnej wymiany doświadczeń, która zrzesza w sobie ponad 50 szkół i uczelni z krajów całego świata m.in. Dania, USA czy Węgry.

Jako jedyna szkoła z Polski przystąpiliśmy do tego międzynarodowego projektu, którego inicjatorem jest Pani Karolina Sikala ze szkoły w Arhaus w Dani. Podczas kilkunastu spotkań nauczyciele, uczniowie i studenci mogą rozmawiać na konkretne tematy do których możemy zaliczyć m.in. sztuczną inteligencję, czy cyfryzację.

Wymiana polega na efektywnym wykorzystaniu wiedzy w podnoszeniu jakości kształcenia w różnych zawodach. Cały projekt prowadzony jest w języku angielskim co jest nie lada wyzwaniem. Przed nami kolejne spotkania i nowe wiadomości!