W dniu 20 grudnia 2023 r na auli szkolnej odbył się świąteczny quiz z języka angielskiego pt. "Winter Wonderland English Quiz".

Wzięło w nim udział 45 uczniów Śniadeckiego

Na początku uczestnicy obejrzeli prezentację na temat tradycji świątecznych na całym świecie, którą przygotowały uczennice klasy 4OT: Weronika Porowska, Amelia Plaga, Kamila Sierakowska. Następnie chętne osoby układały teksty do popularnych piosenek świątecznych z rozsypanek wyrazowych. Za każdą poprawną odpowiedź można było zdobyć lizaka.

Częścią główną był Quiz, składający się z 32 pytań, dotyczący tematyki świątecznej w języku angielskim. Każde pytanie miało określony limit czasu, aby zachęcić uczestników do szybkiego myślenia. Na koniec uczniowie wzięli udział w konkurencji Escape Room, w której musieli wykazać się znajomością gramatyki języka angielskiego.

Wyniki quizu:

• 1. Miejsce: Anastazja Mortun- II A
  • 2. Miejsce: Amelia Palczewska- V T
  • 3. Miejsce: Szymon Wizgier- IV OT

Gratulacje!

To był udany i pełen świątecznego ducha quiz. Cieszymy się, że mogliśmy w ten sposób uczcić nadchodzące Święta, promując przy tym naukę języka angielskiego wśród młodzieży.