28 maja 2022 roku we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Kętrzynie firma Agri Plus, rozwijająca zaplecze surowcowe dla zakładów mięsnych Animex, zorganizowała imprezę mającą na celu wzmacnianie świadomości ekologicznej.

Zgodnie z prowadzoną przez firmę polityką zrównoważonego rozwoju, której priorytetem jest edukacja dzieci i młodzieży.

Akcja odbyła się na plaży w Czernikach, gdzie uczniowie klas I A, I B, II TŻ, III Tp i III mg mieli okazję badać wodę Jeziora Mój. Działania były związane z Dniem Monitoringu Wody (World Water Monitoring Day), który jest okazją do poszerzenia wiedzy młodzieży i sprawdzenia jakości wód w lokalnych zbiornikach.

Uczniowie, pod opieką Anny Iwanickiej – Pawłowicz, specjalisty ds. jakości i ochrony środowiska oraz Bartłomieja Matysiaka, menadżera ds. jakości i ochrony środowiska Agri Plus, monitorowali temperaturę wody, jej natlenienie, pH oraz mętność.

Uczniowie mogli dowiedzieć się więcej o działaniach firmy na rynku krajowym i międzynarodowym oraz jak wygląda Tucz Farmierski, który jest modelem opracowanym przez firmę zapewniającym stabilność i bezpieczeństwo współpracy polskich hodowców.

W tym dniu uczestniczyli także najmłodsi uczniowie Kętrzyna, dla których było dużo konkursów, gier. Na wszystkich uczestników pikniku czekał poczęstunek oraz upominku rzeczowe od firmy Agri Plus.

Dziękujemy Zakładom Mięsnym Animex Ełk za zaproszenie na World Water Monitoring Day oraz organizację transportu i bezpieczny powrót.

Maria Bogdzio