20 maja 2022r. uczniowie klas 1A, 1OT, 2A i 3 OTg wzięli udział w warsztatach profilaktycznych pt. „Depresja, zachowania autodestrukcyjne, lęki”.

Organizatorem warsztatów było Polskie Centrum Profilaktyki z Krakowa, a zajęcia prowadziła psycholog, dr nauk społecznych, pani Elżbieta Mudrak.

Szybkie tempo życia, niepewność, rosnące oczekiwania za strony świata zewnętrznego, poczucie samotności, są przyczyną coraz częstszych problemów emocjonalnych z którymi boryka się młodzież. Ważne jest, aby umiała je rozpoznawać i wiedziała gdzie i w jaki sposób szukać pomocy.

Podczas dwugodzinnego spotkania uczniowie uzyskali odpowiedź na pytania:

• dlaczego nie należy lekceważyć utrzymujących się wahań nastroju, które uniemożliwiają normalne funkcjonowanie;
  • jak rozpoznać depresję, kogo ona dotyka i gdzie szukać pomocy;
  • jakie czynniki sprzyjają depresji i jakie zachowania mogą być jej konsekwencją;
  • co jest przyczyną zachowań autodestrukcyjnych, co robić by pomóc sobie i innym.

Uczestnicy warsztatów otrzymali dawkę profesjonalnej wiedzy i aktywnie współpracowali z panią psycholog.

Izabella Kasprzak (pedagog)