Miłość to najpiękniejszy kwiat życia, a wszyscy jesteśmy ogrodnikami. Victor Hugo
14 lutego chyba każdy człowiek chce być zauważony, chce usłyszeć, że jest ważny i potrzebny, czyli KOCHANY. Zarząd samorządu uczniowskiego w Śniadeckim z opiekunem Beatą Czaplicką przygotował plan dnia, który uwzględniał dla klas: sesje zdjęciowe klas, quiz o miłości i zasadach savoir-vivre. Można było kupić lizaki opatrzone miłym słowem, do wręczenia bliskiej osobie.
Natomiast szkolna komisja dobrostanu nauczycieli, jak zwykle pozytywnie zaskoczyła i - na czele z panem Konradem Siemienkiewiczem i panią Patrycją Stasiewicz - rozdawała nauczycielom i pracownikom szkoły prezenty, którymi były czekoladowe serduszka i serduszkowe mydła. Pan Łukasz Marcinkowski wraz ze swoją klasą II AN, przygotował film z serduszkowym eksperymentem chemicznym, który bił rekordy wyświetleń na szkolnym facebooku.
Oczywiście nie można nie napisać o dekoracji na auli i pierwszym piętrze szkoły w wykonaniu pani Justyny Kułakowskiej i uczniów klas architektury krajobrazu. Ten dzień pokazał, że jest nas wielu i wielu udowodniło, że dobro jest większe niż zło a „miłość to największy dar, jaki możemy ofiarować innym" i dopóki kochamy - „ życie nigdy nie przestanie być piękne."