olimpiadaelk 1Zgodnie z regulaminem, VIII Ogólnopolska Olimpiada „Myśli Jana Pawła II” 2016- „Głoście wartość rodziny” miała charakter trójstopniowy i odbywała się w następujących terminach:

• etap szkolny – 17 grudnia 2015 r.
  • etap wojewódzki – 22 kwietnia 2016 r.
  • etap ogólnopolski – 10-11 czerwca 2016 r.

Etap Wojewódzki, odbył się pod patronatem Kuratora Warmińsko-Mazurskiego, Starosty Powiatu Ełckiego w Zespole Szkół nr 1 w Ełku Wszyscy uczestnicy zgromadzili się w Parafii p.w. Św, Tomasza Apostoła w Ełku, gdzie o godzinie 10:00, pod przewodnictwem ks. dra Wojciecha Serowika była sprawowana Msza Święta, a następnie odbył się program artystyczny przygotowany przez młodzież z klas IA/B, III G, III A, IIB.

Po przejściu do Zespołu Szkół nr 1 w Ełku o godz. 11:30, młodzież przystąpiła do pisemnego etapu olimpiady. Następnie komisja w składzie: Pani Anna Krysztopa wizytator Kuratorium Oświaty w Olsztynie – Delegatura w Ełku – przewodnicząca oraz członkowie: ks. dr Wojciech Kotarski – Dyrektor Wydziału Katechetycznego Ełckiej Kurii Diecezjalnej, ks. dr Wojciech Serowik – wykładowca w Wyższym Seminarium Duchownym w Ełku, Pan dr Ryszard Skawiński – Konsultant MODM w Ełku, sprawdziła prace i ogłosiła wyniki.

Zgodnie z regulaminem do etapu ogólnopolskiego przeszli uczniowie z największą ilością punktów. Spośród uczniów gimnazjum zakwalifikowali się:

• Adam Gulmantowicz - Gimnazjum im. Jerzego Andrzeja Helwinga w Węgorzewie
  • Jakub Rożnowski - Gimnazjum im. Jerzego Andrzeja Helwinga w Węgorzewie
  • Katarzyna Wasilewska - Zespół Szkół w Grabowie Samorządowe Gimnazjum w Grabowie

W kategorii szkół ponadgimnazjanych nasze uczennice otrzymały największą ilość punktów:

• Aneta Paczesna - Zespół Szkół Nr 1 w Ełku
  • Karolina Skorupa - Zespół Szkół Nr 1 w Ełku
  • Kinga Chartuniewicz - Zespół Szkół Nr 1 w Ełku.

Na zakończenie każdy uczestnik olimpiady otrzymał pamiątkową nagrodę ufundowaną przez Starostwo Powiatowe w Ełku oraz dyplom, a zwycięzcom gratulowano dobrego przygotowania i życzono sukcesów w dalszych zmaganiach konkursowych w etapie ogólnopolskim.

Organizatorami etapu wojewódzkiego byli: Zespół Szkół nr 1 w Ełku, Parafia p.w. Św. Tomasza Apostoła w Ełku, Wydział katechetyczny Ełckiej Kurii Diecezjalnej w Ełku.