Mszą Świętą, w kościele pw. Św. Tomasza Apostoła pod przewodnictwem ks. Proboszcza Jarosława Dąbrowskiego, Dyrekcja, nauczyciele, rodzice i młodzież rozpoczęli uroczystości zakończenia roku szkolnego 2022/2023.

Ks. Jarosław Dąbrowski dziękował za miniony rok szkolny i prosił Boga o bezpieczne wakacje i dobry odpoczynek dla wszystkich. O godzinie 9.30 na boisku wielofunkcyjnym zgromadziła się Dyrekcja i młodzież klas technikum i młodszych klas szkoły branżowej.

Po wprowadzeniu Sztandaru i wspólnym odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego, zebranych powitała Pani Dyrektor Jolanta Agata Opaluch. Pani Dyrektor wręczyła świadectwa, nagrody i dyplomy wszystkim wyróżniającym się uczniom oraz podziękowania ich rodzicom za wychowanie wspaniałych młodych ludzi. Zakłady Mięsne Animex Foods Sp. z o. o. Oddział w Ełku jako patronat klas technologii żywności wyróżniły najlepszą uczennicę tego kierunku – Anetę Borawską z klasy IV TŻp, bonem w wysokości 1500 zł.

Nagrody patronackie otrzymał także Jakub Stelmaszuk z klasy I j od Stoczni Saxdor, a z klasy IV OTp - Martyna Akielewicz – bon w wysokości 200 zł od Pani Dziekan WSG - Kolegium Nauk Stosowanych. Najlepszy uczeń Śniadeckiego – Bartłomiej Słapiński z klasy IVGp – otrzymał bon w wysokości 500 zł od Zrzeszenia Geodetów Polskich. Pani Dziekan wyróżniła także uczennice technikum organizacji turystyki za konkurs o Mikołaju Koperniku. Nagrodę tę otrzymały: Martyna Akielewicz i Weronika Szymańska z kl. IV OTp oraz Kamila Kaczmarek z kl. III OT.

Uczniowie klasy I m otrzymali serdeczne podziękowania za remont mieszkania, z dobrego serca, osobie, która sama nie była w stanie takiego remontu wykonać. Inne nagrody i dyplomy uczniowie otrzymali z rąk wychowawców w swoich salach. Życzymy dobrego odpoczynku i bezpiecznych wakacji!

Do zobaczenia we wrześniu!