4 września 2023 roku Mszą Świętą sprawowaną przez ks. proboszcza Jarosława Dąbrowskiego rozpoczął się nowy rok szkolny 2023/2024 w Zespole Szkół nr 1 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Ełku. Ksiądz proboszcz otoczył błogosławieństwem dzieci, młodzież, nauczycieli i wszystkich będących na mszy. Dziękował za bezpiecznie spędzony czas odpoczynku.

Następnie o godz. 09:00 na boisku szkolnym po wprowadzeniu Sztandaru Szkoły i wspólnym odśpiewaniu hymnu zebranych powitała Pani Dyrektor Jolanta Agata Opaluch. Klasom pierwszym przedstawiła wychowawców.

W tym roku szkolnym naukę rozpoczęli uczniowie z 40 klas, w tym w 13 pierwszych. Po raz pierwszy naukę rozpoczęli uczniowie na kierunkach: technik analityk z elementami kosmetologii i technik przemysłu jachtowego.

Po części oficjalnej wszyscy uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami. Uczniom i nauczycielom życzymy owocnej pracy i zadowolenia z rozwoju własnych zainteresowań i uzdolnień.