31.03.2023 r. uczniowie klas IV Tp i IV Bp pod opieka wychowawców uczestniczyli w „Dniu Otwartych Drzwi” Filii UWM w Ełku.

Uczniowie zapoznali się z ofertą edukacyjną wyższej uczelni.  Uczestniczyli w pokazach sprzętu prezentowanego przez Komendę Państwowej Policji i Państwowej Straży Pożarnej oraz oddziały wojskowe stacjonujące w Ełku i Giżycku. W pracowni e-learningowej chętni uczniowie, wykorzystując okulary VR, przenieśli się w wirtualną podróż po świecie, podczas której zawitali do Spoleto – miasteczka, gdzie młodzież odbywała zagraniczne staże rok wcześniej. W pracowniach kierunku pielęgniarstwa odważni uczniowie  mogli zmierzyć ciśnienie oraz poziom glukozy we krwi. Młodzież uczestniczyła również w pokazach udzielania pierwszej pomocy przygotowanych przez studentów.

Uczestnictwo w „Dniu Otwartych Drzwi” uczelni było okazją do poznania specyfiki różnych zawodów oraz dobrą zabawą, co widać na zdjęciach…

Iwona Piaścik
 Monika Sokołowska