Jak wiadomo, nauczyciele muszą ciągle podnosić swoje kwalifikacje, zwłaszcza w obliczu postępujących zmian w przepisach prawnych i technologii.

Aby nadążyć za tymi zmianami, nauczyciele technikum geodezyjnego, panowie: Kamil Sokołowski i Mateusz Olechowski, uczestniczyli w corocznym ogólnopolskim szkoleniu zorganizowanym przez Stowarzyszenie Geodetów Polskich Oddział w Bydgoszczy.

W przepięknie położonym ośrodku w Fojutowie (Bory Tucholskie) w ciągu 3 dni nasi specjaliści szkolili się na temat sensorów pomiarowych dla bezzałogowych statków powietrznych (wykłady oraz ćwiczenia z użyciem drona DJI Matrice 300 prowadził dr hab. inż. Bartosz Mitka z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie), organizacji egzaminów zawodowych według nowych zasad w kwalifikacji BUD.19 (p. mgr inż. Małgorzata Wilczewska – Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych w Białymstoku) oraz zmian w ustawodawstwie geodezyjnym (obszerny blok poprowadziła p. dr inż. Ludmiła Pietrzak – wiceprezes Stowarzyszenia Geodetów Polskich oraz redaktor naczelna Przeglądu Geodezyjnego).

Oprócz niewątpliwej wartości merytorycznej tego szkolenia było ono również okazją do wymiany doświadczeń i pomysłów między nauczycielami z całego kraju.

Na uwagę zasługuje także fakt, że jeden z paneli poprowadził nauczyciel naszej szkoły. Pan Kamil Sokołowski przedstawił wykład na temat zastosowania metody projektu w pracach z uczniami technikum geodezyjnego na przykładach prac wykonanych przez uczniów naszego technikum.

Kamil Sokołowski