W czwartek – 2 marca 2023 roku uczniowie klas: 4Ag, 4Gg i 4OTg pod opieką wychowawców wzięli udział w targach uczelni wyższych, które zostały zorganizowane w Zespole Szkół nr 6 w Ełku.

Podczas XIX Prezentacji Edukacyjno-Doradczych "Uczelnie w powiecie" swoją ofertę przedstawiło siedemnaście uczelni i szkół wyższych, m.in. z Białegostoku, Bydgoszczy, Lublina, Gdańska, Łomży czy Warszawy. Dzięki nim uczniowie mogli zapoznać się z aktualną ofertą edukacyjną, zaplanować swoją przyszłość, precyzując dalszy kierunek kształcenia.

Na przygotowanych stoiskach zainteresowane osoby mogły uzyskać komplet niezbędnych informacji o danej uczelni oraz poznać zasady rekrutacji. Targi odbyły się pod honorowym patronatem starosty ełckiego Marka Chojnowskiego.