W dniach 18-22 marca 2024 r. w Zespole Szkół nr 1 im. Jędrzeja Śniadeckiego odbywał się Tydzień Różnorodności Edukacyjnych skierowany do klas siódmych i ósmych szkół podstawowych z Ełku i okolic.

Cały tydzień w naszej szkole obfitował w moc różnych atrakcji. Goście otrzymali także informacje na temat kierunków kształcenia, w jakich będzie można uczyć się w Śniadeckim od września.

Już od wejścia gości witała nasza młodzież i towarzyszyła im  przez cały pobyt w szkole. W auli szkolnej odbywały się przedstawienia artystyczne promujące kierunki kształcenia. Uczniowie ze swojego punktu widzenia pokazali, jak przydatne w życiu są wszystkie proponowane przez szkołę zawody.

Zaprezentowane w czasie przedstawienia filmy przybliżyły atmosferę nauki w szkole, a dodatkowo uświetniały je występy Chóru Śniadecki. Na gości czekało wiele innych atrakcji: spotkanie z VR, pokazy chemiczne i chemiczny escape-room, warsztaty mikroskopowania, pokazy pilotażu drona.

W pracowniach odbywały się warsztaty: florystyczne, psychologiczne, z doradztwa zawodowego, historyczne, origami, szachowe i wiele innych. Dużo wiedzy uczniowie pozyskali podczas wykładów i pokazów z zakresu weterynarii, przemysłu jachtowego, turystyki, geodezji i budownictwa.

Dodatkową atrakcją, dzięki uprzejmości firmy Animex Foods, był Berlinkowóz, którego pracownicy na miejscu przygotowywali i częstowali gości i naszych uczniów gorącymi hot-dogami. Oprócz zaplanowanych wcześniej spotkań, warsztatów i wykładów uczniowie szkół podstawowych mogli zobaczyć ciekawe i ważne miejsca w szkole: stadion z kortami tenisowymi, bibliotekę, gabinet pielęgniarki  oraz sklepik szkolny.

Mamy nadzieję, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie, a z niektórymi we wrześniu spotkamy się w murach szkoły. Dziękujemy wszystkim gościom z Ełku i okolic, że odwiedzili szkołę w tak wyjątkowym dla nas tygodniu.