W poniedziałek 14 grudnia na 5 i 6 godzinie lekcyjnej odbędzie się pierwszy etap szkolnego konkursu wiedzy geodezyjnej i kartograficznej. Uczniowie otrzymają do rozwiązania test zawierający 80 pytań testowych z następujących dziedzin: geodezja ogólna, geodezja inżynieryjna, geodezja w gospodarce nieruchomościami, fotogrametria i teledetekcja.

W ramach przygotowań zainteresowani uczniowie otrzymali na poczty elektroniczne materiały do pracy własnej. Kolejny etap konkursu – rozwiązywanie zadań tekstowych – odbędzie się przed feriami zimowymi, a ostatni – zadania terenowe – zostanie rozegrany wiosną.

Uczniowie, którzy osiągną najwyższe wyniki, będą reprezentować Naszą Szkołę w przyszłorocznych eliminacjach Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej, ponadto przewidziane są nagrody rzeczowe i dyplomy oraz gwarantowane uznanie w oczach nauczycieli i kolegów.

Uczestnikom życzymy owocnych przygotowań i powodzenia!

Kamil Sokołowski