Walentynki to Święto zakochanych, które obchodzimy 14 lutego. Pierwsze informacje o tym święcie pojawiły się w epoce renesansu i najprawdopodobniej to Rzymianie obchodzili je jako pierwsi.

Szekspir wspomina o walentynkach nawet w „Hamlecie”. Za patrona święta obrano świętego Walentego, który miał bronić przed chorobami. Dzisiaj mówi się, że można chorować z miłości tzn. być  bardzo zakochanym. Dziewczęta i chłopcy w tym dniu obdarowują się prezentami, kartkami walentynkowymi i wyznaniami miłości i sympatii.

W naszej szkole przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zorganizowali walentynkową pocztę. Skrzyneczka z serduszkami przez kilka dni stała w bibliotece szkolnej i każdy mógł wrzucić do niej swoją kartkę. Po zakończonej akcji Jakub z klasy IV B poszukiwał adresatów koleżeńskich liścików. Pani Beata wraz z młodzieżą w dniu miłości zaprosiła wszystkich do zabawy w sali 35, tam czekała na „sercowa sceneria” i można było zrobić na każdej przerwie atrakcyjne pamiątkowe zdjęcie.