22 lutego 2024 roku w Zespole Szkół nr 1 im. Jędrzeja Śniadeckiego obył się I etap Szkolnej Ligi Scrabble Powiatu Ełckiego.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Starosta Ełcki Marek Chojnowski. Po powitaniu uczestników i opiekunów przez panią dyrektor Jolantę Agatę Opaluch i panią wicedyrektor Mariolę Stefańską zawodnicy przystąpili do losowania numerów i stolików. Następnie gracze sprawdzili kompletność liter, po czym zostali zapoznani z zasadami gry, by móc przystąpić do rozgrywek. Panie dyrektor, dając dobry przykład młodzieży, również rozegrały 1 rundę honorową.

Do rozgrywek przystąpiło 10 uczniów z 5 szkół ponadpodstawowych w Ełku. Uczestnicy rozegrali partię 40 minutową w grupach: A, B i C.
W kolejnej turze rozgrywek, również partia 40 minutowa, spotkali się: przy stole „A” zwycięzcy, przy stole „B” uczniowie, którzy zajęli 2 miejsca w 1 turze, rywalizujący o miejsca 4-6 i przy stole „C” uczestnicy, którzy zajęli miejsca 3 i 4 w 1 turze, rywalizujący o miejsca 7-10.

Na zakończenie pani dyrektor ZS1 podziękowała wszystkim uczestnikom za wysiłek, pogratulowała wyników oraz wręczyła dyplomy: Wiktorii Babicz z ZS nr 6 za zajęcie III miejsca, Oliwierowi Zielińskiemu z ZSME za zajęcie II miejsca i Zofii Hawryło z SZ nr 5 za zajęcie I miejsca.  Następnie  podziękowała opiekunom za przygotowanie uczniów do rywalizacji: pani Jolancie Kurowskiej z ZS nr 6, ks. Przemysławowi Jermakowi z I LO, panu Tomaszowi Bartnikowi z ZS nr 5, panu Arturowi Stefanowiczowi z ZSME oraz za organizację i opiekę nad młodzieżą pani Magdalenie Święcińskiej.