W dniu 24 lutego naszą szkołę odwiedziła na zaproszenie Pani Karoliny Borawskiej specjalistka do spraw turystyki - Pani Sylwia Jankowska kierownik zespołu obsługi klienta jednej z największej firmy touroperatorów w Polsce.

Pani Sylwia wprowadziła naszą młodzież do świata turystycznego „od środka” dzieląc się swoim doświadczeniem rekrutera i osoby odpowiedzialnej za zespół. Klasa 3 OT i 4 OTp mogła dowiedzieć się jak wyglądają poszczególne szczeble rozwoju zawodowego. Omówione zostały stanowiska pracy w turystyce, wady i zalety każdego z nich. Pani Sylwia udzieliła cennych wskazówek dla młodego specjalisty do spraw turystyki mówiąc ,co aktualnie jest ważne dla pracodawców.

Uczniowie zostali zapoznani ze ścieżka kariery młodego pracownika dzięki czemu poznali sposób na rozwijanie swoich kompetencji w branży turystycznej. Na koniec uczniowie wykonali pracę w grupach poprzez ćwiczenia przydatne w rozmowach kwalifikacyjnych tj. zadając i odpowiadając na pytania z jakimi mogą się spotkać w trakcie rozmowy z profesjonalnymi rekruterami. Na koniec odbyły się konsultacje indywidualne.

Bardzo dziękujemy pani Sylwi za poświęcony czas i cenne wskazówki. Do szybkiego zobaczenia!