Młodzież i nauczyciele Śniadeckiego w ogromnym stopniu zaangażowali się w przygotowanie tegorocznego Święta Patrona Naszej Szkoły – Jędrzeja Śniadeckiego.

Koordynatorem projektu i jego pomysłodawczynią była nasza pani Dyrektor - Jolanta Agata Opaluch. Przed główną uroczystością odbyły się konkursy i turnieje. Konkurs wiedzy o patronie naszej szkoły przeprowadzony został przez panią Beatę Czaplicką i panią Marię Bogdzio.

Szkolny turniej szachowy dla uczniów i nauczycieli zorganizował pan Cezary Ozorowski, turniej skrabblowy – pani Magdalena Święcińska, a gier planszowych – pani Bożena Plitt. Międzyklasowe zawody w piłce siatkowej zorganizował Samorząd Uczniowski pod opieką pana Marcina Święcińskiego. Najwięcej czasu i zachodu wymagał szkolny konkurs „Mam Talent”. W jego organizację zaangażowały się wszystkie nauczycielki języka angielskiego.

Pani Monika Sokołowska prowadziła zapisy do konkursu. Pani Patrycja Stasiewicz i pani Aneta Janczewska przygotowały ściankę, potrzebne akcesoria oraz prowadziły konkurs. Pani Marzena Czaplicka wydrukowała dyplomy. Konkurs odbył się w auli szkolnej z udziałem 13 uczestników prezentujących różne zdolności artystyczne: wokalne, muzyczne, malarskie oraz stenuper. W jury zasiadali: pani Magda Cybulko, pani Paula Kalińska i pani Małgorzata Tomaszewska.