30 listopada 2023 roku, w dniu urodzin Patrona Naszej Szkoły, po raz drugi w Śniadeckim odbyła się uroczysta gala.

Dyrekcja wraz z całą społecznością zaprosiła na uroczyste obchody święta grono zacnych gości; Przedstawicieli Kuratorium, Starostwa Powiatowego, Urzędu Miasta Ełku, dyrektorów szkół i placówek wspomagających, pracodawców i Przyjaciół Szkoły oraz przedstawicieli Politechniki Warszawskiej.

Uroczystość rozpoczął Chór Śniadecki. W dialog z młodzieżą włączył się bardzo już leciwy, 255 letni Jędrzej Śniadecki, w rolę którego doskonale wcielił się pan Konrad Siemienkiewicz. Jędrzej Śniadecki zauważył wszystkie starania włożone w rozwój szkoły i na pewno za rok znów nas odwiedzi.

Rozwój szkoły podkreśli też zabierający głos goście. Podsumowano i wręczono dyplomy i nagrody wszystkim laureatom szkolnych konkursów. Pani Dyrektor podziękowała Przedsiębiorcom i Przyjaciołom Szkoły.

Podpisano również Umowę Patronacką o współpracy z Politechniką Warszawską. Ciekawym elementem dzisiejszego dnia były prelekcje wygłoszone przez wykładowców z Politechniki Warszawskiej oraz pokazy Chemicznego Koła Flogiston. Na zakończenie tego wyjątkowego dnia wszyscy spotkali się przy ciepłych posiłkach oraz torcie, cistach, kawie i herbacie.

Takie spotkania są źródłem kolejnych pomysłów i nawiązywania współpracy ku rozwojowi całej społeczności szkolnej.