30 listopada 2022 r. w dniu urodzin i imienin patrona naszej szkoły – Jędrzeja Śniadeckiego w auli szkolnej w obecności zaproszonych gości, dyrekcji, nauczycieli, pracowników i młodzieży miało miejsce uroczyste Święto Patrona Szkoły.

Na uroczystość przybyli:

• pan Marek Chojnowski – Starosta Ełcki
  • pan Robert Dawidowski – Wicestarosta Ełcki
  • pan Dariusz Jurczykowski – Dyrektor Kuratorium Oświaty, Delegatury w Ełku
  • Pani Mariola Raczyńska – Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Ełku
  • pani Bożenna Puławska – Etatowy Członek Zarządu
  • pan dr Ryszard Skawiński
  • ks. Jarosław Dąbrowski – proboszcz parafii p. w. Św. Tomasza Apostoła w Ełku
  • pan Andrzej Markowski – AUTO – MARKO
  • pan Ryszard Łukasik – Prezes firmy Renault
  • pani Bogumiła Kisła – Biuro turystyczne Travel
  • pani Aleksandra Kowalewska – Prezes Zarządu Cristal Travel
  • Pani Agnieszka Danielewicz - Dziekan WSG Filia w Ełku
  • pani Marta Obrycka – dyrektor CKZ
  • oraz wielu innych przedstawicieli ełckich szkół, firm i przedsiębiorstw.

Gości powitała i przedstawiła sponsorów Pani Dyrektor Jolanta Agata Opaluch oraz zaprosiła wszystkich do wspólnego świętowania. Pan Dyrektor KO - Dariusz Jurczykowski podczas wystąpienia podkreślił, że osobiście jest pod wrażeniem zmian zachodzących w naszej szkole, szkole która jest widoczną na tle szkół tego regionu, poszukiwał też wspólnych elementów między naszym patronem i działalnością szkoły, nowymi kierunkami, miejscami pracy na rynku i współpracą z pracodawcami.

Pan Starosta – Marek Chojnowski, nasz absolwent także wyraził słowa zadowolenia ze współpracy z naszą szkołą, w której uczył się i rozpoczynał pracę zawodową jako nauczyciel. Szkolny chór zainaugurował uroczystą galę.

Następnie „wizytował” naszą szkołę sam Jędrzej Śniadecki, w którego rolę doskonale wcielił się matematyk – pan Konrad Siemienkiewicz. Jędrzej Śniadecki w dialogu z naszą młodzieżą poruszył temat patriotyzmu, swoich osiągnięć naukowych, wydanych podręczników chemii oraz wychowania fizycznego dzieci i młodzieży. Część artystyczna przygotowana pod opieką pani Beaty Czaplickiej zebrała ogromne owacje.

Pan dr Ryszard Skawiński wystąpił z niezwykle ciekawym wykładem na temat życia i osiągnięć naszego patrona – Jędrzeja Śniadeckiego. W dalszej części pani Katarzyna Mosiej i Weronika Ciska z klasy IV G p zaprezentowały multimedialną prezentację podsumowującą realizację projektu międzypokoleniowego – Razem w pokoleniach: przeszłość, teraźniejszość, przyszłość.

Pani wicedyrektor Mariola Stefańska podsumowała projekt - Europejskie kwalifikacje. Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor Jolanta Agata Opaluch wręczyła młodzieży dyplomy i nagrody uzyskane w konkursach i turniejach podkreślających ważność naszego święta.

Część oficjalna zakończyła się poczęstunkiem ciast, które upiekli nasi nauczyciele oraz degustacją wędlin z Zakładów Animex Foods sp. z o. o. Oddział w Ełku. Dziękujemy!

Oto laureaci konkursów zorganizowanych z okazji Dnia Patrona Szkoły- Jędrzeja Śniadeckiego. Brawo najlepszym! Brawo wszystkim uczestnikom!

KONKURS wiedzy o Patronie Szkoły

• I miejsce kl. Ij
  • II miejsce kl. IA
  • III miejsce IW1 I IOT