turystycznie01Z inicjatywy Światowej Organizacji Tyrystyki działającej z ramienia ONZ został ustanowiony w 1979 r. Światowy Dzień Turystyki. Obchody tego święta mają kształtować społeczną świadomość dotyczącą znaczenia i roli turystyki we współczesnym świecie, w aspekcie kulturowym, politycznym i gospodarczum.

turystyka

"Turystyka dla Wszystkich" to hasło tegorocznego Światowego Dnia Turystyki, w ramach, którego w naszej szkole uczniowie technikum obsługi turystycznej wraz z nauczycielami przedmiotów zawodowych turystycznych Panią Małgorzatą Wiszniewską i Hubertem Górskim zorganizowali konferencję podsumowującą sezon turystyczny 2016 w Ełku.

Zaproszeni prelegenci omawiali różne aspekty związane z ruchem turystycznym w Naszym, regionie. O destynacjach zagranicznych najczęściej wybieranych przez Ełczan opowiadała Anna Mscichowska z biura podróży „Magia Podróży”, Ewelina Sigiel - Salamonowicz z Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku przedstawiła działania turystyczne organizowane przez Towarzystwo Turystyki Aktywnej i Krajoznawstwa przy CEE skierowane do Ełczan i turystów oraz Joanna Dąbrowska z Centrum Informacji Turystyczno-Kulturalnej w Ełku przedstawiła wstępną analizę przyjazdów turystycznych do Ełku.

Konferencja była doskonałym płaszczyzną wymiany myśli, informacji i poglądów pomiędzy obecnymi i przyszłymi pracownikami branży turystycznej.

Poniżej linki do relacji medialnych: