W dniach 05-06 maja 3-osobowy zespół uczniów 4 klasy technikum geodezyjnego w składzie:

• Bartłomiej Słapiński,
  • Bartosz Wysocki
  • Robin Sudhoff
  • pod opieką p. Mateusza Olechowskiego

uczestniczyli w ogólnopolskim konkursie „Geopodchody 2023”, organizowanym przez Wydział Geoinżynierii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Zespół Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Olsztynie oraz Warmińsko-Mazurski Oddział Stowarzyszenia Geodetów Polskich.

Wcześniej odbył się etap testowy online, po którym reprezentacja Śniadeckiego zakwalifikowała się do etapu praktycznego jako jedna z 18-stu ekip.

Z wielką dumą i radością zawiadamiamy, że nasi geodeci zajęli w tym konkursie II miejsce, ustępując jedynie drużynie z Warszawy! Poza nagrodami rzeczowymi uczniowie otrzymali symboliczne indeksy, gwarantujące prawo przyjęcia na I rok studiów na kierunku geodezja i kartografia na UWM w Olsztynie.

Geopodchody nieco różnią się od innych konkursów przedmiotowych. Są to zawody nastawione przede wszystkim na umiejętności praktyczne. W czasie rywalizacji na terenie olsztyńskiego kampusu akademickiego Kortowo drużyny w czasie kilku godzin rozwiązywały wiele zadań wymagających posługiwania się różnym sprzętem pomiarowym w naturalnych warunkach terenowych, wykonywały pomiary i odpowiednie obliczenia oraz sporządzały dokumentację wykonanych prac w postaci szkiców, map, wykresów itp.

To, jak świetnie nasi przedstawiciele poradzili sobie z tymi wymaganiami świadczy, jak wysoki jest poziom nauczania przedmiotów zawodowych w technikum geodezyjnym w Śniadeckim.

Poza zmaganiami konkursowymi zawodnicy mieli okazję do integracji, wymiany doświadczeń z kolegami z innych szkół, a także zwiedzania Olsztyna i miasteczka akademickiego.

Serdecznie gratulujemy wielkiego sukcesu chłopcom oraz nauczycielom: p. Kamilowi Sokołowskiemu i p. Mateuszowi Olechowskiemu, którzy przygotowali uczniów do konkursu. Życzymy dalszych sukcesów!