W dniu 27 kwietna 2023 roku w auli Zespołu Szkół nr 1 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Ełku uczniowie kształcący się w zawodzie technik organizacji turystyki mieli możliwość uczestniczyć w spotkaniu z Panią Gabrielą wykonującą zawód stewardessy.

Podczas spotkania młodzież dowiedziała się jak zostać Stewardessą / Stewardem - jakie wymagania formalne należy spełnić, żeby myśleć o wykonywaniu tego zawodu. Pani Gabriela omówiła poszczególne etapy rekrutacji, zwracając szczególną uwagę na bardzo dobrą znajomość języków obcych, punktualność, szacunek w stosunku do przełożonych, kolegów czy pasażerów samolotu. Scharakteryzowała wygląd zewnętrzny personelu pokładowego, prezentując elementy wyglądu na własnej osobie np. fryzurę, makijaż, długość spódnicy czy buty. Bardzo ciekawie przedstawiła zalety i wady tego zawodu z dominacją oczywiście tych pierwszych.

Młodzież miała możliwość zadawania pytań, na które bardzo chętnie odpowiadała. Dotyczyły one wysokości zarobków, procedury ewakuacji pasażerów, odbywanego szkolenia.

Była to kolejna praktyczna, a zarazem przydatna lekcja, która bardzo podobała się młodzieży i zachęciła ich do podejmowania pracy w turystyce.