Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji #SprzątamyDlaPolski, które organizuje Stowarzyszenie „Dla Polski”. Celem już V edycji tej akcji jest nie tylko troska o środowisko naturalne w swojej najbliżej okolicy, ale także kształtowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro.

Odpowiednio przygotowani uczniowie klas IG, IIA i III G  starali się zebrać jak największą ilość zalegających odpadów w miejscach publicznych w naszym mieście. Ta niewątpliwie potrzebna akcja uświadamia nam, jak wielką krzywdę środowisku wyrządzamy my sami. Miejmy nadzieję, że za kilka lat wiedza dotycząca zarządzania i segregowania odpadów będzie na tyle duża, że takie akcje nie będą już potrzebne. Patronat nad przedsięwzięciem objęli m.in. Prezes Rady Ministrów oraz Minister Edukacji i Nauki.