Amelia, Kinga i Maksymilian, uczniowie Śniadeckiego wzięli udział w spotkaniu z psychologiem i fotografem - panem Igorem Iwaszko, który w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ełku prezentował swój album "Biebrzańskie drogi".

Młodzież mogła podziwiać zdjęcia z motywem drogi w biebrzańskiej scenerii czterech pór roku z wykorzystaniem światła, mgły, lustra wody i śniegu. Autor opowiedział także o własnej drodze, którą przebył z wielkiego miasta do małej wioseczki nad Biebrzą i stopniowym wrastaniu w jego pejzaż i klimat.

Następnie młodzież świetnie się bawiła podczas koncertu Kuby Blokesza, który prezentował własny śpiewnik muzyczny. Muzyka gitarowa i słowa piosenek bardzo spodobały się młodym ludziom, którzy jeszcze długo po koncercie nie mogli rozstać się z tym wspaniałym wykonawcą.